Wiosna zawsze kojarzy się pozytywnie, dla rodziców dzieci uczęszczających do 3 klasy szkoły wiąże się również z organizacją przyjęcia. Wówczas dzieci przyjmują sakrament I Komunii Świętej, na tę uroczystość zaprasza się wszystkie najbliższe osoby. Wśród nich nie może zabraknąć rodziców, dziadków, rodzeństwa, czy chrzestnych. I to właśnie dla tych wszystkich osób konieczne są zaproszenia na komunię.

Jakie powinny być zaproszenia na komunię?

Kiedyś nie przykładało się do tego szczególnej uwagi, jednak obecnie zaproszenia na komunię występują w wielu ciekawych formach. Rodzice zazwyczaj zwracają uwagę na ilustracje, ponieważ są zazwyczaj podzielone na takie dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Można również postawić na zaproszenia na komunię z miejscem do odręcznego wpisania imion, nazwisk gości lub wybrać już w pełni wydrukowane. Takie możliwości dają głównie strony internetowe, na przykład portal Artyferia, gdzie sprzedawcy oferują ręcznie wykonywane zaproszenia na komunię. Warto wybrać takie produkty, zwłaszcza z myślą o najbliższych osobach z rodziny, czym pokaże się, że są ważnymi osobami. Kwestią do ustalenia pozostaje termin złożenia zamówienia, jeśli zostawi się to na ostatnią chwilę, może być problem z terminową realizacją. Dlatego mając już przygotowaną pełną listę i znając termin, miejsce uroczystości należy od razu działać z zamawianiem zaproszeń. Natomiast te bez personalizacji bez problemu można kupić w każdym sklepie papierniczym, czy większych kioskach. Jednak w tak zwanym sezonie komunijnym dostępność może się szybciej wyczerpać.

Zaproszenia na komunię – jak wybrać odpowiednie?

Decydując się na zakup zaproszeń komunijnych na stronie Artyferia.pl należy uzbroić się w cierpliwość. Prace wykonywane ręcznie, z zachowaniem profesjonalnej staranności wymagają więcej czasu, dlatego nie na miejscu jest wysyłanie dziesiątek zapytań o wysyłkę. Po pierwsze wywołuje to pewnego rodzaju presję na sprzedawcy, a po drugie może wpłynąć na jakość finalnego produktu. Osoba oferująca zaproszenia na komunię ma swój terminarz i doskonale wie, ile czasu zajmuje jej wykonanie konkretnego wzoru. Ponadto administratorzy serwisu Artyferia.pl kładą nacisk na uczciwość, więc inni sprzedawcy się tam po prostu nie ogłaszają. Wystarczy z wyprzedzeniem pomyśleć o zamówieniu zaproszeń, wówczas nie pojawi się nerwowa atmosfera, która udzieli się obu stronom transakcji. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych wzorów, oczywiście każdy nawiązuje do tego sakramentu, dlatego najważniejsza jest estetyka. Czasami minimalizm wygląda lepiej, niż wiele motywów jednocześnie, ta sama zasada obowiązuje w zakresie zaproszeń na komunię. Zamówienie powinno być schludne i równo przycięte, ważna jest także gramatura papieru, zwłaszcza, gdy zaproszenia mają być wysyłane pocztą, do krewnych mieszkających zbyt daleko na osobiste odwiedziny. Wówczas trzeba odpowiednio zabezpieczyć kopertę, oczywistym jest, że grubsze zaproszenie lepiej zniesie transport i się nie uszkodzi. Jak więc widać wybór zaproszeń na komunię nie jest prosty.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Leave A Comment