Dbanie o środowisko, to nie tylko współczesna moda, ale przede wszystkim nasz obowiązek. Warto świadomie wybierać produkty, a przy ich zakupie sugerować się jakością wykonania, dobrym designem, a nie tylko chwilową modą. Dotyczy to zarówno kupowania produktów spożywczych, ubrań, różnego rodzaju akcesoriów, ale również mebli i produktów wyposażenia wnętrz. Bycie less waste ma bowiem w dłuższej perspektywie ogromny wpływ na jakość naszego życia i przyszłych pokoleń. Na szczęście są sposoby na to, by otaczać się na co dzień pięknymi przedmiotami dobrej jakości, których produkcja nie ma negatywnych skutków dla naszej planety.

Nie wyrzucaj – wykorzystaj

Odnawianie mebli ma dziś wielu zwolenników. To świetny sposób, by dać upust swojej kreatywności, ale również możliwość posiadania czegoś niepowtarzalnego, co w dobie masowej produkcji przedmiotów jest szczególnie pożądane. Jeśli chcemy odnowić większe meble, warto skorzystać z pomocy specjalistów, jednak te mniejsze, jak niezniszczone, a wymagające jedynie odświeżenia krzesła czy komody, z powodzeniem możemy odnowić sami. W sieci znajdziemy wiele praktycznych filmów instruktażowych oraz porad, jak to zrobić. A co, jeśli nie chcemy odnawiać starych mebli, tylko kupić nowe? Czy te również mogą być w duchu less waste? Oczywiście! Firma Pfleiderer produkując m.in. płyty drewnopochodne do produkcji mebli, kładzie ogromny nacisk na to, by jej działalność miała pozytywny wpływ na środowisko. Produkty te powstają głównie z odpadów drzewnych. Technologia produkcji płyt drewnopochodnych Pfleiderer pozwala również na ponowne wykorzystane np. starych mebli czy palet. Wybierając meble wykonane z płyty drewnopochodnej Pfleiderer, mamy pewność, że wspieramy tym samym recykling i pomagamy w niezaśmiecaniu środowiska.

Mniej znaczy więcej

Aranżacja wnętrza w duchu less waste pozwala uzmysłowić sobie, co tak naprawdę jest nam w domu potrzebne. Świadome projektowanie nie polega na wyeliminowaniu z mieszkania wygód, jakie oferuje nam współczesna technologia, a na oczyszczeniu przestrzeni z niepotrzebnych rzeczy. W byciu less chodzi o to, by wybierać te przedmioty, z których będziemy faktycznie korzystać. Zamiast kupować więcej rzeczy gorszej jakości, lepiej kupić mniej, ale przedmiotów wykonanych w taki sposób, które posłużą nam przez wiele lat. Podobnie jest z wyborem aranżacji wnętrza. Zamiast kierować się chwilową modą, warto przyjrzeć się temu, w otoczeniu jakich kolorów i materiałów czujemy się najlepiej, i właśnie na nich oprzeć projekt wnętrza. Pozwoli to stworzyć aranżację wnętrza, która będzie zgodna z naszym gustem estetycznym i posłuży nam przez wiele lat. W tym kontekście bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oferowana przez Pfleiderer kolekcja Mood Stories, podzielona na nastroje, a każdy nastrój na sety. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu pozwala nam dobrać najlepiej pasujące do siebie zestawy dekorów i dopasować je do naszych preferencji oraz cieszyć się nimi przez lata. W kolekcji Mood Stories znajdziemy imitacje ponadczasowych wzorów drewna i kamienia, ale również stali, mosiądzu czy betonu. Nie brak też wzorów kreatywnych i najmodniejszych dekorów jednobarwnych. Wybór mebli wykonanych z płyty laminowanej Pfleiderer to prosty krok do ochrony środowiska. Nie musimy kupować naturalnego surowca, którego zasoby mogą być ograniczone lub wyczerpywalne, aby cieszyć się jego urodą. Dostępne w ofercie Pfleiderer reprodukcje drewna wzorowane są na popularnych gatunkach, ale też tych występujących pod ochroną czy rzadko występujących w przyrodzie.

Urządzając dom, warto wziąć pod uwagę aspekt ekologii i wybierać takie produkty, które powstają z dbałością o środowisko naturalne. Również samemu, małymi krokami, możemy przyczynić się do poprawy jakości środowiska. Wykorzystujmy więc dostępne energooszczędne technologie, pozwalające oszczędzać wodę i energię. Wybierajmy produkty dobrej jakości, które przetrwają lata. A także otaczajmy się zielenią, ponieważ ma ona dobry wpływ na nasze zdrowie.

(Visited 80 times, 1 visits today)

Leave A Comment