Problem przesuszonej skóry zimą to dość powszechne zjawisko wśród kobiet, które związane jest z działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Ekspozycja skóry na ujemne temperatury, zimny wiatr czy wreszcie suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach to tylko niektóre z powodów, dla których komórki naskórka narażone są na uszkodzenia. Można im jednak skutecznie zapobiegać dzięki kilku sprawdzonym metodom. Zatem jak dbać o skórę zimą, aby uniknąć jej nadmiernego przesuszenia?

Pielęgnacja suchej skóry zimą – regularne peelingi

Jednym z warunków koniecznych do zachowania dobrej kondycji skóry w okresie jesienno-zimowym jest poddawanie jej regularnym zabiegom peelingującym. Usuwanie martwego naskórka przyspiesza procesy regeneracyjne, a ponadto pozwala lepiej wchłonąć się pozostałym kosmetykom stosowanych w późniejszych etapach codziennej pielęgnacji. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry, peeling należy używać 1-2 razy w tygodniu, dobierając jego rodzaj do typu naszej skóry.

Jak dbać o skórę zimą – dogłębne nawilżenie i regeneracja

Skóra zimą jest narażona nie tylko na mikrouszkodzenia i naruszenie bariery lipidowej naskórka , ale również niedobór wody, który przyczynia się do nasilania się stanów zapalnych skóry. Dlatego zimą należy z jeszcze większą rozwagą dobierać kosmetyki nawilżające i regenerujące, zwracając szczególną uwagę na składy poszczególnych produktów. Należy unikać substancji sztucznych, a skłaniać się ku kosmetykom z kwasem hialuronowym, kolagenem, ceramidy czy kwasy tłuszczowe, które pomagają zachować naturalną równowagę warstwy skórnej.

Zobacz także: https://festiwalnurt.pl/zimowe-wyprzedaze-2020-2021-co-kupic-na-poswiatecznych-wyprzedazach/

Pielęgnacja skóry zimą – krem przeciwsłoneczny

Mogłoby się wydawać, że zimą ekspozycja skóry na promienie słoneczne nie powinna być zagrożeniem dla jej kondycji, to w rzeczywistości należy ją zabezpieczać w podobny sposób jak latem. W zimowych miesiącach słońce potrafi operować równie mocno jak w okresie letnim, dlatego należy pamiętać o codziennym stosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Kremy z wysokim SPF chronią skórę przed nadmiernym wysuszeniem, a także przyspieszają odbudowę naturalnej warstwy lipidowej..

Pielęgnacja skóry w zimie – gdzie po kosmetyki?

Ogromny wybór kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry w okresie zimowym znajdziemy przede wszystkim w galeriach handlowych takich jak m.in. Złote Tarasy. Drogerie, perfumerie czy punkty apteczne to miejsca, gdzie każda kobieta powinna bez większych problemów znaleźć produkty idealne dla swojej przesuszonej skóry.

Bogata oferta kosmetyczna Złotych Tarasów to nie jedyne powody, dla których warto regularnie odwiedzać, zdaniem wielu, najlepsze centrum handlowe w Warszawie. Setki sklepów najpopularniejszych marek, również tych ekskluzywnych, to prawdziwa gratka dla miłośników zakupowych szaleństw. Największa galeria handlowa z całodobowym parkingiem może także pochwalić się nowoczesną strefą gastronomiczną oraz atrakcjami dla całej rodziny.

(Visited 63 times, 1 visits today)