Wiele osób lubi książki osadzone w mroczniejszym klimacie, które na każdej kartce kryją nowe tajemnice czy ciekawostki. Czasami pozycja jest tak wciągająca, że nie chce się odkładać papierowego egzemplarza lub czytnika. Jeżeli nie masz czasu na regularne czytanie to warto sięgnąć po audiobook. Dzięki niemu możesz kontynuować historię w trakcie jazdy samochodem, tramwajem, czy podczas sprzątania. Jednym z kryminałów, od którego nie można się oderwać, jest „Kryminalista”. Warto dać szansę tej produkcji!

Dlaczego warto sięgać po audiobooki?

Audiobook to komfortowa forma poznawania poszczególnych historii. Możesz włączyć książkę w trakcie nauki, pracy czy w podróży. Nie zajmuje miejsca – wszystkie produkcje masz zawsze pod ręką. Wystarczy jedno kliknięcie, a z głośnika w telefonie poleci wybrana produkcja. Nie musisz brać papierowych książek, które zajmują miejsce w bagażu. Dodatkowo aplikacje, w których można znaleźć audiobooki, oferują ogromną ilość tytułów wielu autorów.
Dzięki odpowiednim lektorom, a często także efektom dźwiękowym, można jeszcze intensywniej przeżywać historię. Profesjonaliści potrafią przekazać emocje i uczynić nawet trudną w odbiorze książkę przyjemną w odbiorze. Audiobooki zachwycą nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Odpowiednia bajka puszczona przed snem ułatwia zasypianie. Wybierając książkę, warto sprawdzić dedykowany wiek oraz przybliżyć sobie tematykę. „Kryminalista” jest powieścią dla dorosłych, która przybliży więzienne życie każdemu, kto jest ciekawy, co kryje się za wielkim murem z drutem kolczastym.

Fabuła

Książka opowiada o tym, jak wygląda życie w więzieniu. Przez podróż za kratki prowadzi czytelnika student skazany za nieumyślne spowodowanie zabójstwa. Trafia do celi, w której dopiero zaczyna poznawać, jak wygląda więzienna codzienność. Poznaje obyczaje i język (grypserkę), Przekonuje się, że nawet tutaj struktura władzy różni się od tej, którą pokazują filmy. Autor Jacek Głębski zabiera czytelnika w podróż do zamkniętego środowiska, do którego zwykły człowiek nie ma wstępu. „Kryminalista” jest powieścią, która odsłania najciemniejsze strony ludzkiego umysłu i zachowania. Książka może mieć również wymiar edukacyjny i publicystyczny. Dedykowana jest dorosłym, ze względu na przemoc, sceny gwałtu czy wulgarny język. Brutalne opisy mogą być nieco przytłaczające dla osób, którym trudno czytać lub słuchać o tak trudnych przeżyciach.

Odpowiednio przygotowany audiobook

„Kryminalista” – audiobook jest dostępny np. na Audioteka. Trwa nieco ponad dziewięć godzin, ale dzięki dodatkowym ustawieniom można przyspieszyć lub zwolnić tempo czytania. Lektorem jest Adam Bauman – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, który na swoim konie ma takie historie jak „Egzekucja” Remigiusza Mroza, „Sektę” arka Stelara czy „Miłość leczy rany” Katarzyny Bondy. Dzięki dużemu doświadczeniu w pełni oddaje klimat więzienia. Wydawcą jest Xaudio.

Mocna książka o życiu za kratkami

„Kryminalista” to propozycja dla każdego, kto lubi czasem sięgnąć po książki osadzone w mocniejszym klimacie. Powieści, w których nie brakuje trudnych momentów czy brutalnych scen, z pewnością przypadną do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Zaspokoi ciekawość wielu osób, których interesuje to, jak wygląda świat zza krat. Czytelnik będzie miał okazję wysłuchać, jak wygląda codzienność, jakie zasady panują w celi, a także kto rozdaje przysłowiowe karty. Więźniowie posiadają również swój kodeks postępowania, do którego każdy musi się dopasować. Nie tylko chodzą do pracy, ale także mają szansę wystawić swoją własną sztukę. Książka w formie słuchowiska pozwala w pełni poczuć jej klimat. Czytelnik nie powinien mieć problemu z odbiorem treści. Wszystkie poruszane tematy tworzą ciekawą opowieść, która wysoko uplasuje się w prywatnym rankingu czytelniczym. Wystarczy pobrać książkę, włożyć słuchawki do uszu i włączyć powieść. Warto po nią sięgnąć!

(Visited 41 times, 1 visits today)

Leave A Comment