W jaki sposób wybrać dobrą poradnię ginekologiczną? W poszukiwaniach warto kierować się rekomendacjami. Koleżanki, członkinie rodziny albo po prostu inne pacjentki są zawsze dobrym źródłem informacji. 

Poradnia ginekologiczna w ciąży – jakie badania powinno się wykonywać?

Wybierając swojego lekarza prowadzącego w czasie ciąży, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Warto sprawdzić jakie doświadczenie ma lekarz. Dobrze jest wybrać specjalistę, który wykonuje USG trójwymiarowe ginekologiczne we Wrocławiu albo w innym mieście. Osoba będąca także diagnostą jest w stanie szybko wykryć nieprawidłowości.

W ciąży wykonuje się również klasyczne badanie na fotelu ginekologicznym. Poza tym przynajmniej na początku najlepszą metodą diagnostyczną jest USG transwaginalne. Badania obrazowe są w stanie stwierdzić, czy nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Położnictwo – jaki gabinet będzie najlepszy?

Lekarz prowadzący ciąże powinien współpracować także z położną. Przy każdej wizycie kobieta musi być zważona i mieć zmierzone ciśnienie. W ostatnim trymestrze można również wykonać KTG. Położoną zapytać się powinno również o kwestie związane z porodem.

Warto szukać na przykład położnictwa we Wrocławiu Krzykach, jeżeli kobieta mieszka niedaleko. W trakcie ciąży do lekarza chodzi się często. W trzecim trymestrze poruszanie się gdzieś dalej może być uciążliwe.

Jakie aspekty są ważne przy prowadzeniu ciąży?

Ponieważ ciąża jest wymagającym czasem w życiu kobiety, w gabinecie swojego położnika musi czuć się dobrze. Możliwość zadawania pytań i uzyskiwania na nie odpowiedzi jest bardzo ważna. Lekarz powinien cechować się cierpliwością i przeznaczać na badanie tyle czasu, ile jest to niezbędne.  W miarę możliwości lekarz powinien umożliwiać, by podczas badań USG pacjentce towarzyszył partner. To chwile dużych emocji, które dobrze jest z kimś dzielić.

Najlepszą poradnię ginekologiczną wybiera się na podstawie doświadczenia i specjalizacji lekarza. Drugim kryterium powinny być opinie zadowolonych pacjentek.

(Visited 20 times, 1 visits today)

Leave A Comment