Koszule męskie to ten element garderoby, który sprawdza się niezależnie od pory roku. Ważne jednak, aby odpowiednio dobierać materiały, ponieważ niektóre z nich nie sprzyjają wyższym bądź niższym temperaturom. Jeżeli jednocześnie chcemy zadbać o modny ubiór, to powinniśmy z rozwagą wybierać nowe modele do naszej garderoby. A na jakie warianty zaleca się stawiać szczególnie jesienią, zimą czy wczesną wiosną?

Ubiór adekwatny do pory roku

Nasz ubiór powinien być dopasowany do pory roku. Nie da się ukryć, że w zależności od tego, jaka temperatura panuje za oknem, konieczne jest tworzenie takich zestawień, które będą nie tylko modne, ale przede wszystkim zapewnią nam pożądany komfort. Pewne elementy naszej garderoby sprawdzają się niezależnie od pory roku. W takim przypadkach zazwyczaj ubieramy dodatkowe warstwy, dzięki którym będzie nam cieplej w momencie, gdy przywita nas jesień, zima, czy wczesna wiosna.

Jednym z takim elementów naszej szafy, który bez wątpienia jest idealnym rozwiązaniem niezależnie od pory roku jest właśnie koszula. Możemy nosić ją na gołe ciało, założyć pod spód koszulkę albo schować ją pod płaszczem bądź kurtką. Dobrze dobrane koszule, skrojone wręcz na naszą miarę będą zawsze prezentowały się dobrze. Warto posiadać w swojej garderobie przynajmniej kilka modeli, w różnych kolorach i fasonach. Łatwo też będzie nam dopasować do nich odpowiednie spodnie.

Jakie koszule męskie będą odpowiednie na chłodniejsze dni?

Warto podkreślić, że koszule mogą być szyte z przeróżnych materiałów. Niektóre z nich niekoniecznie sprawdzą się podczas mroźnych zim, a często są to dokładnie te same modele, których nie zaleca się nosić podczas upalnego lata. Mowa oczywiście o odzieży, która szyta jest ze sztucznych i nieoddychających materiałów, takich jak chociażby poliester. W tym przypadku będziemy mieć wrażenie, że jest nam gorąco, chociaż tak naprawdę jest to niezwykle złudne. Poliester nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Dlatego jeżeli nosimy koszule ze sztucznego materiału, może wystąpić u nas problem z nadmiernym poceniem.

Co więc wybierać na okres chłodniejszych dni? Najlepszym wyjściem będzie znalezienie ubrań szytych z bawełny. W zależności od grubości splotu możemy uzyskać różną grubość koszuli. W ten sposób bez problemu znajdziemy taki model, który zapewni nam ciepło nawet podczas niskich temperatur, a jednocześnie nie będziemy mieć wrażenia, że po założeniu płaszcza bądź kurtki nasze ciało stanie się wręcz wilgotne od potu.

Modne stylizacje z koszulą męską

Moda rządzi się swoimi prawami, ale z łatwością możemy zauważyć, że pewne schematy są tutaj powtarzalne. Na przykład klasyczne, jednokolorowe koszule zawsze pozostają w trendach. Stawiamy tylko na inne odcienie bądź łączymy elementy ubioru z nieco innymi akcesoriami. Co więcej, koszule męskie mogą mieć różne fasony, na co również warto zwrócić uwagę. Co prawda powinniśmy dobierać je wedle naszej sylwetki, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy warto nagiąć trochę reguły.

Szczególnie popularne stało się noszenie rozpiętej koszuli w momencie, kiedy pod spód zakładamy T-shirt. Ten wariant pasuje praktycznie każdemu. Z łatwością możemy znaleźć takie połączenia kolorystyczne, w których będziemy czuć się dobrze. Niekoniecznie musi być to niebieska, jeansowa koszula zestawiona z bielą. Równie dobrze możemy założyć żółty T-shirt i na narzucić na niego koszulę w kolorze głębokiej zieleni. Mamy tutaj pełną dowolność. Założenie dwóch warstw sprawi, że na pewno będzie nam nieco cieplej. A spodnie? Warto postawić na klasyczne jeansy.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem są koszule w kratę bądź paski, na które dodatkowo założymy sweterek. Dobrze, aby miał on dekolt w serek. W ten sposób kołnierzyk będzie widoczny i sprawi, że uzyskamy casualowy strój odpowiedni na wiele okazji. Jeżeli chodzi o spodnie, to powinny być one jednokolorowe i stonowane.

Buty – czy mają szczególne znaczenie w stylizacji?

Okazuje się, że niewiele osób zwraca uwagę na to, jakie buty zakłada do stylizacji. Skupiamy się raczej na tym, aby dopasować odpowiednie spodnie. Bardzo często są to więc buty proste niezwykle proste. Tymczasem warto postawić tutaj na nieco większą różnorodność. Dobrze, aby buty były uzupełnieniem dla naszej koszuli. Mogą być na przykład w tym samym kolorze, co sprawi, że nasza stylizacja będzie wyglądała na przemyślaną. Pamiętajmy jednak, aby na chłodniejsze dni wybierać buty ocieplane, w których będzie nam komfortowo chodzić nawet przez cały dzień. Muszą być też trwałe i wytrzymałe, aby przetrwały z nami więcej niż jeden sezon.

(Visited 23 times, 1 visits today)

Leave A Comment