W kuchni spędzamy zazwyczaj bardzo dużo czasu – nie tylko na gotowaniu, ale także posiłkach, pogaduszkach, a i nierzadko tu właśnie przenoszą się spotkania towarzyskie. Estetyka i modny wystój tego pomieszczenia mają kolosalne znaczenie dla dobrego samopoczucia domowników. Gruntowny remont bywa jednak kosztownym i trudnym zadaniem ze względu na charakter i strategiczne znaczenie kuchni dla życia całego domu. Z rozwiązaniami Tikkurila można jednak dokonać wielowymiarowej, weekendowej przemiany wystroju kuchni niemal w każdym aspekcie.

Przy białych meblach kuchennych, niezwykle efektowną metamorfozą będzie pomalowanie ścian farbą Tikkurila Optiva Semi Matt 20 w intrygującym, głęboko granatowym odcieniu Denim. Wprowadzi on do wnętrza nieformalną elegancję, a w zestawieniu z bielą pozwoli zachować świeżość i lekkość wystroju. Co ważne – glazura nie jest żadną przeszkodą w przeprowadzeniu takiej zmiany. Wystarczy pokryć ją najpierw farbą gruntującą Tikkurila Otex Akva, a następnie pomalować tą samą farbą, co ściany, zyskując jednolity i trwały efekt bez skuwania płytek i przeprowadzania wielkiego remontu.

Odświeżanie szafek

Jeśli kolor szafek w kuchni wyszedł z mody lub potrzebują one odświeżenia, również nie jest konieczna ich wymiana. Można pomalować je farbą Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40. Odcień  szarości N439 Abyss będzie szczególnie szykownie prezentował się w zestawieniu z marmurowymi blatami i delikatnym, ciepłym odcieniem ścian. Powstanie w ten sposób wnętrze wpisujące się w trend Clash, polegający na łączeniu zimnych i ciepłych kolorów.

Można też pokusić się o totalną, a jednocześnie wyjątkowo urokliwą metamorfozę kuchni bazującą na pastelach, która pozwoli zachować klimat letniego relaksu przez cały rok. Do przeprowadzenia takiej zmiany posłużą emalia Tikkurila Everal Aqua Matt 10 w kolorze F370 do pomalowania szafek oraz podkład Tikkurila Otex Akva  i emalia Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze F395 jako produkt nawierzchniowy do pomalowania glazury. Z takimi pomocnikami spektakularnej zmiany można dokonać nawet w ciągu jednego dnia.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave A Comment