Przebarwienia to zmiany skórne, których trudno uniknąć. Istnieje kilka metod ich usuwania. Do najpopularniejszych należą domowe sposoby na przebarwienia na twarzy oraz laserowe usuwanie przebarwień w gabinecie medycyny estetycznej. Jaką metodę zastosować, aby skutecznie rozprawić się ze szpecącymi plamkami? Odpowiadamy.

Przebarwienia na twarzy – przyczyny

Przebarwienia to ciemne plamki na skórze, spowodowane nieprawidłowym działaniem melanocytów, czyli komórek wytwarzających melaninę, a więc barwnik skóry. Niekiedy są zbyt aktywne i produkują za dużą ilość barwnika lub jest ich za wiele w jednym miejscu.

Czynniki, które zwiększają ryzyko przebarwień, to przede wszystkim:

  • nadmierne promieniowanie słoneczne, np. na skutek opalania się bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej;
  • zażywanie substancji fotouczających obecnych m.in. w ziołach np. w dziurawcu;
  • zaburzenia hormonalne;
  • stany zapalne, np. przebarwienia po trądziku;
  • uszkodzenia naskórka;
  • starszy wiek.

Domowe sposoby na przebarwienia na twarzy

W rozjaśnianiu małych i płytkich plam na skórze mogą pomóc domowe sposoby na przebarwienia na twarzy. Proste babcine metody to m.in. okłady z soku z cytryny lub octu jabłkowego, maseczki z miąższu aloesu i zielonego ogórka, stosowanie hydrolatu z róży damasceńskiej. Regularne korzystanie z takich zabiegów może po pewnym czasie sprawić, że przebarwienia ulegną rozjaśnieniu, ale raczej nie znikną.

Jeśli jednak szukasz skutecznego i szybkiego sposobu na przebarwienia, lepiej od razu zdecyduj się na laseroterapię. Wybierz się do kliniki medycyny estetycznej na konsultację i dowiedz się, czy laserowe usuwanie przebarwień to zabieg odpowiedni dla Ciebie. Lekarz zbada Twoją skórę dermatoskopem i przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, dzięki czemu będzie mógł dopasować odpowiednią terapię.

Laserowe usuwanie przebarwień

W klinikach medycyny estetycznej można spotkać się z różnymi laserami na przebarwienia. Specjaliści z warszawskiej Klinice Miracki mogą zaproponować Ci kilka sposobów na przebarwienia, w tym laser pikosekundowy, laser Alma Harmony czy laser tulowy Lavieen. Dziś przedstawimy bliżej ten ostatni, który zaprojektowany został specjalnie w celu usuwania przebarwień na twarzy.

Technologia lasera tulowego polega na zastosowaniu promieniowania o długości fali 1927 nm, która wykazuje wysokie powinowactwo do wody. Lavieen to laser frakcyjny i działa na rogową warstwę naskórka, która ulega niewielkiemu uszkodzeniu. Dzięki temu tworzą się mikrostrupy, które następnie odpadają, a w ich miejscu następuje redukcja zmian pigmentacyjnych z jednoczesnym efektem napięcia skóry. Dzięki temu Lavieen uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów na przebarwienia i zmiany pigmentacyjne, ale też blizny i rozstępy. Laser tulowy wykonuje swoją pracę w błyskawicznym tempie. Zabieg na całą twarz trwa zwykle nie więcej niż 10 minut.

Który sposób na przebarwienia wybrać?

Usuwanie przebarwień domowymi sposobami jest trudne i długotrwałe. Nawet jeśli będziesz stosować domowe zabiegi rozjaśniające regularnie, nie masz gwarancji, że nieestetyczne plamki znikną na zawsze. Pewniejszym sposobem na przebarwienia jest laseroterapia. W większości przypadków, po zastosowaniu krótkiej serii zabiegów, można całkowicie usunąć niechcianą zmianę i wyrównać koloryt skóry na danym obszarze. Pamiętaj jednak, że żadna metoda, nawet zabieg laserowy, nie zagwarantuje Ci, że po pewnym czasie nie powstaną nowe przebarwienia. Aby temu zapobiec, chroń skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

W razie innych pytań na temat usuwania przebarwień zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/.

(Visited 48 times, 1 visits today)

Leave A Comment