Jeśli, któraś z nas zmaga się z cellulitem i ma szczerą chęć, aby pozbyć się go – w pierwszej kolejności należy zwiększyć uwagę poświęcaną diecie. Dieta na cellulit jest dosyć prosta i wymaga jedynie dołożenie kilku produktów do naszej aktualnej diet, ale niektórych produktów należy się pozbyć.

W jaki sposób wprowadzić dietę na cellulit?

Po pierwsze należy poznać ważne zasady, które są wymagane, aby dieta była skuteczna, oto one:

Dieta przeciw cellulitowi powinna obejmować 5 zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków. W czasie diety na cellulit należy jeść bardzo regularnie. Dla diety na cellulit ważne jest, aby jeść mniejsze porcje, ale częściej, ponieważ może to znacząco przyspieszyć metabolizm
Jeżeli próbujemy zlikwidować cellulit dietą musimy zadbać, aby w każdym posiłku znajdowały swoje miejsce warzywa, a przynajmniej dwa razy dziennie należy spożywać owoce.
W diecie oczyszczające, czyli diecie przeciwcellulitowej ważna jest odpowiednia ilość wody, dla nas wystarczy 2 – 2,5 litra dziennie. Woda jest ważna, ponieważ oczyszcza nasz organizm z toksyn. Powinno się pamiętać, że zależność picie wody a cellulit jest bardzo istotna.

Są to trzy najważniejsze założenia, które są kluczem do sukcesu w walce z cellulitem. Powinno się o nich pamiętać, przy komponowaniu swojej diety, w dalszej części znajdą się propozycje produktów w naszej diecie, ale dietę możemy skomponować sami, pamiętają tylko o tych trzech zasadach oraz o potrzebnych składnikach.
Pierwsze pytanie na pewno brzmi: Jaka dieta na cellulit? Poniższe dwie listy powinny być podstawą w komponowaniu naszego jadłospisu.
Co należy wyeliminować z diety?

Konieczne będzie wyeliminowanie z diety potraw tłustych i ostro przyprawionych, ponieważ sprzyjają gromadzeniu się wody i są ciężkostrawne. Należy ograniczyć kawę, potrzebne okaże się rzucenie papierosów, ponieważ wszystkie używki wprowadzają do naszego organizmu substancje szkodliwe, które trafiają między innymi do komórek tłuszczowych. Palenie papierosów osłabia naczynia krwionośne, co powoduje zastoje i obrzęki.
Jak w każdej zdrowej diecie należy odrzucić wszystkie fast-foody oraz słodycze i słodkie napoje.
Przyprawy, których używamy w kuchni również mogą przeszkadzać nam w pozbyciu się cellulitu. Z diety powinno usunąć się sól i pieprz, a zamiast tego używać ziół, które dla wielu w smaku są smaczniejsze. Podczas stosowania odpowiedniej diety, warto również zacząć używać kremu na cellulit.

Dieta na cellulit jadłospis – czyli co należy spożywać?

Wybieraj produkty które przyspieszają metabolizm – są to produkty lekkostrawne, czyli ryż, potrawy gotowane na parze, itp.
Należy spożywać produkty o różnorodnej zawartości odżywczej, to również polepszy nasz metabolizm.
Jedz dużo owoców i warzyw, bo zawierają łatwo przyswajalne witaminy i mikroelementy. które również są bardzo zdrowe.
Działanie przeciwobrzękowe wykazują produkty z dużą ilością potasu, są to miedzy innymi pomidory, sałata lub ziemniaki.
Powinnaś pić dużo zielonej herbaty, która zawiera wiele silnych przeciwutleniaczy, które wpływają bardzo pozytywnie na cały nasz organizm.
Jeżeli pora roku na to pozwala – spożywaj dużo arbuzów, czereśni oraz truskawek, które wykazują działanie moczopędne, które wyczyści nasz organizm z wielu toksyn oraz innych szkodliwych substancji, które źle wpływają na organizm.

Dieta dukana, a cellulit

Na zmniejszenie cellulitu może wpłynąć odpowiednie połączenie białek i wody mineralnej. Jest to możliwe dzięki wodoszczelnemu działaniu białek oraz wzmożonej filtracji nerek, możliwej dzięki spożyciu dużej ilości wody. Woda dostaje się do tkanek tłuszczowych zaatakowanych przez skórkę pomarańczową i je oczyszcza. Toksyny i sole wypłukane z tkanek są usuwane z organizmu w procesie intensywnego spalania białek. W ten sposób dieta dukana prowadzi do redukcji cellulitu.

Cellulit dieta – posumowanie

Podsumowując możemy stwierdzić, że dieta na cellulit na udach może zdziałać cuda, ale tylko jeśli będziemy jej surowo przestrzegać. Jednak z pilnowaniem diety nie powinno być problemu, ponieważ może to być bardzo lekka i skuteczna dieta, a efekty widoczne po jakimś czasie na pewno będą bardzo zachęcające.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Leave A Comment