Wbrew powszechnemu przeświadczeniu najczęściej sekretem brodacza wcale nie są korzystne geny. Oczywiście mają one istotny wpływ na to, lecz nawet dobre geny nie wystarczą, jeśli nie będzie się regularnie używać odpowiednich kosmetyków, takich jak olejek do brody. Co warto wiedzieć na jego temat i jaki olejek do brody powinniśmy wybrać?

Czym jest olejek do brody i jaki wybrać?

Zanim zastanowimy się jaki olejek do brody powinno się wybrać, trzeba oczywiście poznać to, czym są takie olejki. Powstają one na bazie różnych olejów z roślin i nie tylko. Jako baza do olejku najczęściej wykorzystywane są olejki jojoba, abisyńskie, arganowe, a czasem nawet używa się olejku ze słodkich migdałów. 

Do takiej bazy dodaje się jeszcze dwa rodzaje składników. Te w teorii mniej istotne, lecz niezwykle ważne dla wielu mężczyzn to substancje zapachowe, dzięki którym broda po nasmarowaniu olejkiem ma przyjemny zapach na długo, gdyż może się on utrzymywać nawet przez cały dzień. 

Druga grupa to składniki odżywcze i aktywne. To właśnie one odpowiadają za to, że olejek do brody jest w stanie dostarczyć składników odżywczych potrzebnych do wzmocnienia włosów brody. To, jakich składników się używa, zależy oczywiście od przeznaczenia olejku. Znajdziemy bowiem na przykład olejki na porost brody, które mają pomóc jej w rośnięciu, czy też olejki, które mają odpowiadać za wzmocnienie skóry, przywrócenie naturalnego koloru brody, bądź poradzenie sobie ze zbytnym plątaniem się włosów, które tworzą brodę. 

Stosowanie olejku do brody — jak wygląda?

Wykorzystywanie olejku do brody jest wręcz banalnie proste. Zanim jednak zaaplikujemy kupiony przez nas wcześniej olejek, trzeba odpowiednio przygotować skórę brody oraz włosy, które na niej rosną. Jedynym słusznym na to sposobem jest dokładne umycie brody, używając w tym celu przeznaczonego do niej szamponu. Użycie złego szamponu może mieć bowiem negatywny wpływ na skórę brody oraz kondycję włosów. 

Jeśli chcielibyśmy zaaplikować olejek do brody na nieumytą skórę, to ryzykowalibyśmy po prostu pojawieniem się podrażnień oraz na przykład trądzikiem. Ponadto warto po prostu dokładnie umyć brodę, gdyż w ten sposób usuwamy z niej zanieczyszczenia i co ważne na czystej skórze znacznie szybciej będzie wchłaniać się użyty olejek. 

Częstotliwość, z jaką będziemy używać olejku do brody to już z kolei kwestia czysto indywidualna. Osoby, które produkują więcej sebum, mogą ograniczyć się do używania go raz dziennie lub raz na dwa dni. Z kolei mężczyźni z suchą skórą mogą zdecydować się nawet na aplikację olejku dwa razy dziennie. 

(Visited 23 times, 1 visits today)

Leave A Comment