Bardzo wiele kobiet uprawia różnego rodzaju sporty. Zwykle damskie aktywności kojarzą nam się z aerobikiem, bieganiem lub ewentualnie domową gimnastyką. Coraz więcej pań szuka czegoś bardziej oryginalnego. Niektóre z pośród uprawianych przez nie sportów wymaga naprawdę dużej dawki siły i dobrej kondycji. Jakie sporty zyskują na popularności w żeńskiej części społeczeństwa? Co przyciąga do nich płeć piękną?

Pole dance – zapanuj nad swoim ciałem

Jeszcze kilka lat temu pole dance popularnie zwany tańcem na rurze być uznawany za bardzo odważną a czasami nawet wstydliwą dyscyplinę sportu. Dziś panie uprawiające ten rodzaj gimnastyki są bardzo szanowane. Pole dance wymaga ogromnej sprawności fizycznej. Podczas treningu uruchamiane są niemal wszystkie mięśnie a każda z wykonywanych figur wymaga wielu godzin treningu. Ta dyscyplina daje również ogromną satysfakcję. Nic więc dziwnego, że na treningi można zapisać się już w niemal każdym mieście, a kolejne siłownie i kluby fitness wprowadzają zajęcia do swojej oferty.

Squash- rywalizacja, adrenalina i dużo spalonych kalorii

Nie każda kobieta lubi zajęcia grupowe. Niektóre z pań po całym dniu w pracy potrzebują treningu, podczas którego będą mogły zdrowo się zmęczyć, rozładować nagromadzony stres i na chwilę zapomnieć o całym świecie. Taki właśnie jest squash. Najlepiej trenuje się w parze, wprowadzając element rywalizacji, choć sam trening może być również indywidualny. Piłki do squasha są mniejsze i cięższe od tych do tenisa. Ich szeroki wybór można znaleźć np. w sklepie Decathlon. A squash jest wartą uwagi dyscypliną. W czasie godzinnego treningu można spalić mnóstwo kalorii a przy okazji pozbyć się nagromadzonej energii. Poza rakietą i piłką przydadzą nam się wygodne buty i oddychający strój.

Ścianka wspinaczkowa- pokonaj własne lęki

Jedną z aktywności fizycznych, które nie są zbyt oczywiste, a mimo to cieszą się ogromną popularnością, są ścianki wspinaczkowe. Znaleźć je można w niemal każdym mieście. Podczas treningu jesteśmy ubrani w specjalną uprząż i zabezpieczenia przygotowanymi w tym celu linami. Mimo to pokonanie ścianki uruchamia w nas wiele emocji. Dotarcie na szczyt daje ogromną satysfakcję, a przy okazji samego wspinania spalamy mnóstwo energii. Takie połączenie sprawia, że regularne wizyty na ściance wspinaczkowej to jedna z ciekawszych i bardziej lubianych form aktywności. Na ściankę można wybrać się samotnie lub w gronie znajomych. To doskonała okazja do integracji, ale również świetny sposób na oderwanie się od codzienności.

Każda pani może uprawiać takie sporty na jaki tylko ma ochotę. Część z pewnością wybierze zajęcia grupowe typu aerobik i nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak lubisz być oryginalna, szukasz niebanalnego sportu,w którym mogłabyś się odnaleźć a czasami nawet nieco zapomnieć, warto rozważyć jedną z powyższych propozycji. Każda z nich z czasem może przerodzić się w pasję, która stanie się stałym elementem życia. Najważniejsze jest jednak, że przy okazji poprawisz swoją kondycję i ogólne samopoczucie.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Leave A Comment