Kobiety coraz częściej decydują się na użycie toniku do twarzy w trakcie pielęgnacji swojej cery. Aby jednak poprawnie stosować ten kosmetyk, warto znać 3 zasady pielęgnacji z jego użyciem, dzięki którym nigdy nie popełni się błędu i co najważniejsze możliwe będzie skorzystanie w pełni z jego korzyści i oferowanych właściwości. 

3 zasady stosowania toniku do twarzy

Tonik do twarzy to naprawdę użyteczny kosmetyk, który powinien stanowić część codziennej pielęgnacji cery. Chcąc jednak uzyskać jak najlepsze efekty wynikające z jego stosowania, trzeba oczywiście stosować się do pewnych zasad, dzięki którym uda się zmaksymalizować korzyści oferowane przez tonik do twarzy

Przede wszystkim pierwsza zasada dotyczy tego, kiedy używać toniku do twarzy. Jest on niezbędny do tonizacji, która stanowi środkowy etap pielęgnacji cery. Następuje on więc po oczyszczeniu skóry, a po tonizacji pora na pielęgnację z użyciem dodatkowych środków. Najczęściej mowa tu o takich kosmetykach jak krem nawilżający do twarzy

Kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać to odpowiednia aplikacja toniku do twarzy. Można ją wykonać na kilka sposobów. Najłatwiej będzie na przykład z pomocą wacika, który zostanie nasączony w toniku do twarzy. Można też użyć atomizera zawartego w opakowaniu. Inny sposób to nałożenie małej ilości toniku na rękę i rozprowadzenie go z jej pomocą po twarzy, szyi oraz dekolcie. 

Ostatnia zasada o której po prostu trzeba pamiętać, gdy zależy nam na jak najlepszych efektach pielęgnacji, dotyczy z kolei tego, co zrobić po aplikacji toniku. Wbrew pozorom nie trzeba go zmywać. Najlepiej jest, gdy nałożymy bezpośrednio na tonik kolejne kosmetyki. W ten sposób można bowiem uzyskać najlepsze efekty z racji na to, że tonik do twarzy wspomaga absorpcję składników zawartych w kosmetykach do pielęgnacji. 

Jakie efekty zapewnia tonik do twarzy?

W tej kwestii naprawdę wiele zależy od tego, jaki tonik do twarzy wybierzemy i jaki będzie jego skład. Najczęściej stosowane są toniki, w których główną częśc stanowią kwasy, a także inne substancje takie jak ekstrakty, olejki, witaminy i probiotyki, których głównym celem jest regulacja pH skóry, a dokładniej przywrócenie jej naturalnego pH, które jest lekko kwasowe i powinno się mieścić w zakresie od 3,5 do 5,5. 

Popularne są też toniki złuszczające. Mają one działanie antybakteryjne, a oprócz tego obniżają produkcję sebum, a także pozwalają na to, by walczyć skutecznie z niedoskonałościami skórnymi, takimi jak na przykład pryszcze bądź zaskórniki. 

(Visited 14 times, 1 visits today)

Leave A Comment