W sezonie wiosna-lato 2022 makijażyści proponują przede wszystkim stawianie na zdrowo wyglądającą cerę. W trendach osadzony jest naturalny look, pełen blasku. Nie ma w nim mowy o niedoskonałościach skórnych – ma być bardzo delikatnie i klasycznie, a zarazem nieskazitelnie. Mają w tym pomóc odpowiednio dobrane kosmetyki, a zwłaszcza produkty dedykowane rozświetlaniu, w tym między innymi rozświetlająca baza pod makijaż. Jakie trendy w nadchodzących miesiącach są jeszcze lansowane? Podpowiadamy.

Moda w makijażu wiosna-lato 2022 – neonowe cienie

W nadchodzących miesiącach bardzo modne jest stawianie na cienie, a zwłaszcza w wersji neonowej. Kolory te powracają ze zdwojoną siłą, ale tym razem nie ma w nich mowy o jakichkolwiek drobinkach. Na topie są przede wszystkim matowe warianty, które prezentują się bardzo delikatnie. W praktyce mowa o tym, że mają być rozprowadzane jednym muśnięciem pędzla. Makijaże w których postawiono na blendowanie albo też rozcieranie w tym sezonie nie są absolutnie pożądane. Koniecznie także rozejrzyjmy się po paletkach w których dominują pastelowe odcienie. Te w makijażu wiosna-lato 2022 odgrywają bardzo istotną rolę. Przede wszystkim sprawiają, że wyglądamy świeżo, co także bardzo jest bardzo mocno widoczne.

Modny makijaż wiosna-lato 2022 – czerwień ust

Czerwone usta nigdy nie wyszły z mody niemniej w tym sezonie powrócą ze zdwojoną siłą. Na topie są zwłaszcza te w wydaniu klasycznym i koniecznie matowym. Czerwone usta świetnie korespondują w z blaskiem cery. Ten także jest bardzo pożądany przez makijażystów. Piękne, ponętne usta wespół z kreskami czy też brakiem makijażu na oczach także będą prezentować się znakomicie.

Makijaż na wiosnę i lato 2022 – rozświetlenie

Makijaż pełen blasków, to kolejny trend obok którego nie można przejść obojętnie. Pamiętajmy o tym, aby dać szansę rozświetlaczowi czy też błyszczykowi, ale nie możemy stawiać ich na pierwszym miejscu w nadmiernych ilościach. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że jak ze wszystkim, także z blaskiem można po prostu przesadzić. Cera ma być rozjaśniona i promienna, a co za tym idzie – wyglądać zdrowo. Niedopuszczalne jest to, żeby świeciła się zbyt mocno. Takie działanie, to krótka droga do tego, aby prezentować się po prostu nieestetycznie – zbyt błyszcząca skóra może przywodzić na myśl tłusty efekt, a takiego na pewno nie chce osiągnąć żadna kobieta.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Leave A Comment